BİZİ TAKİP EDİN
Fuarlar 21 ŞUBAT 2017 / 10:25

Bolonya Çocuk Kitapları Fuarı 2017

YATEDAM/TURLA olarak ikinci durağımız Bolonya Çocuk İçerikleri Fuarıydı. Bu  yıl  elli  dördüncüsü  gerçekleştirilen  Bolonya  Fuarı  çocuk  edebiyatı  ve  içerikleri  açısından  en  köklü  ve  belirleyici  fuar  olma  özelliğini  taşıyor.  Sadece  çocuk  kitaplarına  odaklandığı  için  bu  alanda  oldukça  detaylı  çalışıyorlar. Çizer,  yayımcı,  yazar  ve  çevirmen  başta  olmak  üzere  bir  çocuk  kitabının  her  oluşumunu destekliyorlar ve ödüllendiriyorlar.

Türkiye’den katılan  yayıncıların Yatedam hakkındaki geri bildirimleri oldukça olumluydu.  Fuar esnasında randevularımız olmadığında yayıncılarımızın talebi doğrultusunda kendilerine kimi görüşmelerinde  çevirmen  olarak  eşlik  ettik,  kimi  görüşmelerinde  ise  kitaplarını  tanıtma konusunda bir strateji geliştirerek ortak hareket ettik.

YATEDAM /TURLA  ekibi olarak fuar boyunca 123 görüşme gerçekleştirdik. 45 farklı ülkeden yayıncı ve temsilci ile görüştük. Bu ülkeler: Ukrayna, Çin, Bask Bölgesi, Hindistan, Almanya, Norveç, Katalunya, Danimarka, İngiltere, Finlandiya, Portekiz, Yunanistan, İsveç, Pakistan, Macaristan, Birleşik Arap Emirlikleri, İran, Güney Kore, Hollanda, Tayvan, Şili, İspanya, Endonezya, Arjantin, A.B.D, Hong Kong, Kanada, Avustralya, Beyaz Rusya, Ermensitan, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, İrlanda, İsviçre, Japonya, Kıbrıs Rum Kesimi, Letonya, Lübnan, Meksika, Romanya, Rusya, Yeni Zellanda.