Uluslararası Endonezya Kitap Fuarı 6-10 Eylül 2017 tarihleri arasında Cakarta’da gerçekleşecek

YATEDAM

Uluslararası Yayıncılık Telif ve Danışmanlık Merkezi

HABERLER

Uluslararası Endonezya Kitap Fuarı 6-10 Eylül 2017 tarihleri arasında Cakarta’da gerçekleşecek

Uluslararası Endonezya Kitap Fuarı (IIBF), 6-10 Eylül 2017 tarihleri arasında Cakarta Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.
IIBF, Endonezya Yayıncılar Birliği (IKAPI) tarafından her yıl düzenlenen bir uluslararası etkinlik. İlk kez 1980 yılında Endonezya Kitap Fuarı adıyla gerçekleşen etkinlik, daha geniş bir kitleye erişmeyi hedefleyerek 2014 yılından itibaren uluslararası bir etkinlik olarak kurgulanmaya başladı ve ilk onur konuğu ülke de Suudi Arabistan oldu.
IIBF edebiyat, telif hakları, kültür ve sanata dair her şeyin tanıtımını yapmak için oldukça stratejik ve prestijli bir buluşma noktası. Yalnızca bir kitap fuarı değil, yayıncılar, yazarlar, okurlar, edebiyat ajanları, kütüphaneciler, oyuncular, eğitimciler ve yaratıcı endüstri alanında çalışan tüm profesyoneller için uluslararası tanıtım, alışveriş ve ilişki geliştirme açısından müthiş bir odak noktası.
Endonezya Hakkında Bilmeniz Gerekenler:

  • Endonezya, Güneydoğu Asya’daki en büyük kitap ve edebiyat pazarıdır. Endonezya, 270 milyondan fazla insanın yaşadığı ve bunun yaklaşık 10 milyonunun Cakarta’da ikamet ettiği büyük bir nüfusa ev sahipliği yapmaktadır. Orta sınıfa mensup yaklaşık 130 milyon insanın aylık harcaması neredeyse 13 milyar dolardır.
  • IKAPI, 1000 fazla üyesi bulunan bir kuruluştur. Yılda yaklaşık 40.000 yeni kitap yayımlanırken bu kitapların çoğunluğu dünyanın dört bir yanından telif hakkı edinilmiş kitaplardır. Son yıllarda Endonezya uluslararası işbirliklerini daha da geliştirmektedir.
  • Endonezce, yaygın bir şekilde Endonezya, Malezya, Brunei, Singapu’da; Tayland’la Filipinler’in de bazı bölümlerinde geçerlidir. ASEAN Ekonomi Topluluğu, Endonezce kitapların dağıtımının Güneydoğu ASEAN bölgesinde gerçekleşmesine imkan vermektedir.
  • Endonezya, özellike Cakarta, harika doğası, kültürü, yemekleri ve misafirperver insanlarıyla turistik açıdan oldukça ilgi çekici güzergahlardan biridir.

Endonezya Telif Hakları Fuarı (IRF):
IRF, IIBF bünyesinde gerçekleşen, telif alışverişleri ve eş-yayıncılık faaliyetlerinin gerçekleştiği özel bir etkinliktir. IRF’de yayıncılar, edebiyat ajanları ve telif hakları sahiplerine burada diledikleri tanıtımı yapma ve iş geliştirme imkanı sağlamaktadır.
IRF, kitap fuarında 6-8 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleşecektir.
Fuar Katılımcı Profili:
Yerel ve uluslararası yayınclar ve dijital (eBook) yayıncılar, kitapevleri, dağıtımcılar, kütüphaneciler, edebiyat ajanları, basım sektörü, eğitim kurumları ve idari kurumlar, bilişim ve iletişim teknolojileri sektörü, eğitim materyalleri sağlayacıları, kültür merkezleri, turizm tanıtım organizasyonları, içerik sektörü, yaratıcı sektör, yayıncılarla ilgili diğer sektörler.
Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, fuar broşürünü yüklemek için lütfen tıklayın.

Comment here