Türk Yayıncılığı için 2017 atılımlarla dolu bir yıl olacak!

YATEDAM

Uluslararası Yayıncılık Telif ve Danışmanlık Merkezi

HABERLER

Türk Yayıncılığı için 2017 atılımlarla dolu bir yıl olacak!

Basın Yayın Birliği, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle ülkemiz yayıncılarının ve yayıncılığının gelişimine büyük bir katkı sunacak projesini hayata geçiriyor. Yayıncıların ve yazarların yurtdışında telif satışlarına yönelik çalışmalarında her açıdan destek sunacak bir danışma merkezinin ilk adımı olarak kurguladığı Uluslararası Yayıncılık Telif ve Danışmanlık Merkezi (YATEDAM) projesi uluslararası faaliyetlerine Londra Kitap Fuarı ile başlayacak. Projenin tanıtım toplantısı 1 Şubat 2017’de MÜSİAD ev sahipliğinde gerçekleşecek.
Basın Yayın Birliği (BASYAYBİR) Türk yayıncıların ve yazarların özellikle telif satışına yönelik büyük bir projeye imza atıyor. İstanbul Kalkınma Ajansı’nın 2016 yılı Yenilikçi ve Yaratıcı İstanbul Mali Destek Programı kapsamında desteklenen proje, Türk yayıncılığı adına oldukça önemli bir adım. Proje ortakları arasında Basın Yayın Birliği Derneği, Türkiye Basım ve Yayın Meslek Birliği, MÜSİAD ve Kalem Kültür Derneği yer alıyor.
Avrupa’da birçok ülkede, Avrupa dışındaysa Güney Kore, Japonya, Singapur, Avustralya, Hindistan gibi yine edebiyatına değer veren tüm ülkelerde benzer faaliyetlerde bulunmakta olan kurumlarla eşdeğer nitelikte bir merkez Türkiye’de kuruluyor. Faaliyetlerinde kar amacı gütmeyecek YATEDAM, yayıncıların ve yazarların yurtdışında telif satışlarına yönelik çalışmalarında her açıdan destek sunacak bir danışma merkezinin ilk adımı niteliğinde.
Bir proje olarak yola çıkmakla beraber kalıcı bir merkeze dönüşmeyi de hedefleri arasında tutan YATEDAM’ın tarafından gerçekleştirilecek eğitimler, alanında uzman kişiler tarafından verilecek. Proje kapsamında, oldukça önemli beş ululararası kitap fuarında ülke yayıncılığı ve yayıncıları yapılacak profesyonel görüşmelerle tanıtılacak.
Proje kapsamında, yayıncılık faaliyetlerinin gelişimine destek sunmak amacıyla, geliştirilmeye ihtiyaç duyulan konularda eğitimler verilecek. Yurtdışı ve yurtiçi kitap fuarlarında yayıncıların ve yazarların tanıtımına destek verecek olan merkez Londra Kitap Fuarı, Bologna Çocuk Kitapları Fuarı, Abu-Dabi Kitap Fuarı, Seul Kitap Fuarı ve Frankfurt Kitap fuarlarında görüşmeler yapacak. Türkçe kitapların ve yerli yazarların yurtdışında yaygın bir şekilde tanıtımının yapılması ve Türk yayıncıların, uluslararası yayıncılık ağını sağlamlaştırılıp ve sürdürülebilir kılmak da merkezin hedefleri arasında.
YATEDAM – Uluslararası Yayıncılık Telif ve Danışmanlık Merkezi’nin, MÜSİAD genel merkezinde gerçekleşecek tanıtım toplantısına tüm yayıncı dostlarımız ve basın mensupları davetlidir.
Tarih: 01 Şubat 2017 saat: 10:00 – 12:00
Adres: MÜSİAD Genel Merkezi
Sütlüce Mah. İmrahor Cad. No: 28 34445 – Beyoğlu İstanbul – Türkiye
Detaylı bilgi için:  info@yatedam.org
www.yatedam.org
Uluslararası Yayıncılık Telif ve Danışmanlık Merkezi (YATEDAM) Projesi İstanbul Kalkınma Ajansı’nın 2016 yılı Yenilikçi ve Yaratıcı İstanbul Mali Destek Programı kapsamında desteklenmektedir. Proje no: TR10/16/YNY/0133
İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Uluslararası Yayıncılık Telif ve Danışmanlık Merkezi (YATEDAM)  Projesi kapsamında hazırlanan bu yayının içeriği İstanbul Kalkınma Ajansı ve Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk BASYAYBİR’e aittir.

Comment here